1 آبان 1401 - 9:26 ق.ظ

مدیرکل پست استان اصفهان:

اعتماد و اطمینان مردم از سرمایه های سازمان پست می باشد

مدیرکل پست استان اصفهان با اشاره به اینکه پست یکی از کهن ترین سازمان ها در کشور می باشد، گفت: سرمایه این سازمان از اعتماد و اطمینان مردم شریف ایران نشات می گیرد.

نرگس کاظمی ونهری- خبرنگار یاقوت نیوز

حمید باقری ضمن تبریک روز جهانی پست و اغاز هفته وحدت، اظهار داشت: 9اکتبر 1874 برابر با 17مهر 1253 اتحادیه جهانی پست با 29کشور شکل گرفت که ایران به عنوان بیست و سومین کشور عضو این اتحادیه ، به این باشگاه پیوست. در حال حاضر این اتحادیه با 193 عضور در حال فعالیت می باشد که مقر آن در کشور سوییس است و از اتحادیه های زیرمجموعه سازمان ملل متحد به شمار می رود.

وی بیان داشت: باتوجه به نیاز مردم به تقویت زیرساخت ها  از فروردین 99 تا فروردین 1400 نزدیک به 136 شغل ایجاد کردیم که بسیار حائز اهمیت است زیرا ارسال مرسولات از پاکت به سمت بسته تغییر یافت.

مدیرکل پست استان اصفهان با اشاره به هوشمندسازی مرکز تجزیه مبادلات و نصب سیستم سورتینگ بعد از تهران، افزود: مرسولات را از طریق سیستم سورتینگ تجزیه می کردیم که طراحی، ساخت، نصب، تعمیرات و نگهداری توسط شرکت های دانش بنیان کاملا بومی انجام پذیرفت و امکان تجزیه 4هزار مرسوله را فراهم آورد که از مزایای این سیستم به بالا بردن سرعت کار، افزایش بهره وری و افزایش سرعت و دقت و امنیت مرسولات می توان اشاره کرد.

باقری ادامه داد: در حال حاضر 46دستگاه کامیون در 24ساعت در مرکز تجزیه مبادلات اصفهان تخلیه و بارگیری انجام میدهند که در 6ماهه اول امسال  8798هزار کامیون تخلیه و بارگیری کردیم که نسبت به قبل از کرونا این رقم 4برابر شده  است.

وی افزایش حمل و نقل برون و درون استانی را از اقدامات دیگر پست استان اصفهان عنوان نمود و افزود: افزایش حمل و نقل درون و برون استانی 300درصد افزایش ظرفیت حمل و نقل و  درون استانی و 100درصد افزایش ظرفیت داشته اند.

مدیرکل پست استان اصفهان اظهار داشت: پست استان اصفهان به عنوان هاب مرکز کشور بعد از تهران بزرگترین است که بصورت مستقیم و غیر مستقیم مبادله انجام می دهد و این امر موجب افزایش شاخص های اقتصادی شده است که مدت سیر محصولات را کاهش داده و امنیت را نیز تامین کرده است.

باقری همچنین عنوان داشت: در شش ماه اول امسال ۲۸۵۱ بسته و امانت از استان به سایر کشورها صادر و ۴۶۰۹ بسته از سایر کشورها وارد استان شده است که بیشترین مبادلات از استرالیا و کانادا وارد و صادر شده اند

وی درباره پروژه «جی نف» (پایگاه نشانی مکان محور) نیز توضیح داد: این پروژه اقتصاد مقاومتی در راستای سالم‌سازی اقتصاد و یکی از پروژه‌های تحقق دولت الکترونیک بوده که اجرای این پروژه با اداره پست است.

مدیرکل پست استان اصفهان گفت: این پروژه پایگاه نشانی و آدرس استاندارد مطابق موقعیت جغرافیایی است که متولی نشانی استاندارد آدرس پست بوده و این آدرس از طریق یک کد ده‌رقمی یونیک و به‌صورت QR کد است.

باقری با اشاره به اینکه یکی از پیش‌نیاز این طرح استانداردسازی نقشه‌ها است، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰ شهر ما نقشه‌های غیراستاندارد ندارند و تاکنون نزدیک ۷۵ درصد اطلاعات ما در استان ژئوکد شده است.

وی گفت: دومین پیش‌نیاز ما در پروژه جی نف نصب پلاک‌های شهرداری است که تاکنون ۶۰ درصد اماکن شهری و ۶۴ درصد اماکن روستایی استان اصفهان پلاک هوشمند پستی نصب کرده‌اند.

مدیرکل پست استان اصفهان با اشاره به فروشگاه‌های خرید اینترنتی، گفت: تا پایان نیمه نخست امسال تعداد ۱۳۴۸ فروشگاه خرید اینترنتی فعال بودند که نسبت به سال قبل ۲۵ درصد افزایش تعداد فروشگاه داشته‌ایم که قطعی اینترنت بر بحث کسب‌وکار تأثیرگذار بوده و قطعاً تدابیری در وزارت ارتباطات برای آسیب کمتر یه کسب‌وکارها دیده می‌شود.

مدیرکل پست استان اصفهان با بیان اینکه در شش ماه نخست امسال ۳۳۹ هزار و ۱۶ گذرنامه توزیع کردیم که ۸۰ درصد آن مربوط به ۲۰ روزه منتهی به اربعین بود

همچنین در این مدت ۷۱ هزار و ۲۴۳ فقره کارت سوخت توزیع شده است، ادامه داد: توزیع ابلاغیه اوراق دادگستری، ابلاغیه‌های اداره کار، توزیع عوارض شهرداری و

توزیع ابلاغیه‌های تأمین اجتماعی، ابلاغیه‌های تعزیرات، توزیع گواهینامه جدید الصدور، قبول ‌و صدور شناسنامه ثبت‌احوال، تمدید فنی ساختمان الکترونیک و… از جمله خدمات پست استان اصفهان در نیمه نخست امسال است.

کد خبر: 74930

نویسنده: نرگس کاظمی ونهری

منبع: یاقوت نیوز

برچسب ها: , , , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0