2 شهریور 1400 - 2:02 ب.ظ

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی:

۵۰ درصد شهدای سلامت تعیین تکلیف نشده‌اند

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران، با اشاره به ۳۰۰ شهید مدافع سلامت، گفت: نیمی از این شهدا هنوز تعیین تکلیف نشده اند.

به گزارش یاقوت وطن، محمد جهانگیری، گفت: برای ادامه کار کادر درمان الزاماتی وجود دارد که یکی از آنها هماهنگی در بخش‌های مختلف کشور است. وی افزود: کسی که در خط مقدم قرار دارد نباید ببیند در پشت سر حمایت نمی‌شود. جهانگیری گفت: پشتیبانی‌ها باید از کادر درمان مؤثر باشد، زیرا در صورت فراگیر شدن واکسیناسیون نیز باید مراقب باشیم.

وی گفت: تأمین دارو و پشتیبانی از بیمارستان‌های خصوصی الزامی است، زیرا آرامش ما حمایت از کادر درمان است.

جهانگیری افزود: اکنون ۳۰۰ شهید مدافع سلامت داریم که نیمی از آنها تعیین تکلیف نشده اند. معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: با توجه به اینکه جامعه پزشکی ما در دنیا مطرح است و بر اساس مبانی علمی حرکت می‌کنیم، اما مردم سردرگم هستند.

وی افزود: باید مردم بدانند در چه مسیری حرکت می‌کنیم و چه کاری باید انجام دهند.

جهانگیری با بیان اینکه واکسیناسیون خانواده‌های پزشکان و کادر درمان را روز نخست از وزارت بهداشت درخواست کرده بودیم، اما دیرهنگام با این موضوع موافقت شد، گفت: قول داده اند خانواده‌های پزشکان در سراسر کشور نیز واکسینه شوند و در تهران در پی مشخص کردن مکانی برای تزریق واکسن به خانواده‌های پزشکان هستیم. معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی افزود: در زمینه کادر درمان نیز بسیاری از آنها واکسینه شده اند. جهانگیری افزود: در سال ۹۹ بخش خصوصی پای کار مقابله با کرونا آمد و اکنون ۷۰ درصد بیماران کرونایی در کلینیک‌ها و مطب‌های خصوصی درمان سرپایی می‌شوند، اما تاکنون از منابع اختصاص داده شده به کرونا یک ریال به بخش خصوصی تزریق نشده است و حتی ارز دولتی نگرفته اند.

وی گفت: البته با همین شرایط تعدادی از بیمارستان‌های بخش خصوصی در زمینه بستری بیماران کرونایی فعال هستند.

جهانگیری افزود: از مردم عاجزانه درخواست می‌کنیم شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند تا ما برای ارائه خدمت فرصت داشته باشیم.

104

کد خبر: 29331

برچسب ها: , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0