24 مهر 1400 - 11:11 ق.ظ

گردشگری مهم‌ترین موضوع دستور کار اتاق بازرگانی اصفهان

در نشست کمیسیون گردشگری، صنایع دستی و فرش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان که با حضورمدیر منطقه ای شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین و مدیران عامل و فنی آژانس‌های مسافرتی برگزار شد؛ کمک به ارتقاء صنعت گردشگری استان در حوزه حمل و نقل هوایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش یاقوت نیوز به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، پیرو پیگیری‌ها و نشست‌های کمیسیون گردشگری،صنایع دستی و فرش اتاق بازرگانی اصفهان با شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین خطوط پروازی بیشتری به لاین های پروازی اصفهان اضافه شد.
در ابتدای دومین نشست مشترک پارلمان بخش خصوصی اصفهان و نمایندگی اصفهان ترکیش ایرلاین علی کرباسی زاده، دبیر ستاد احیای گردشگری استان اصفهان گفت: اصفهان با دارا بودن 2800 اثرتاریخی که تعداد زیادی از آنها ثبت ملی وجهانی شده است، طبق آمار سازمان جهانی گردشگری، رتبه نهم شهرهای تاریخی و فرهنگی دنیا را دارا می باشد.
وی عدم استقبال شایسته گردشگران داخلی و خارجی از اصفهان با توجه به پتانسیل‌های موجود را ناشی از کوتاهی بخش دولتی و خصوصی دانست و تاکید کرد لازم است بخش خصوصی تمامی توان خود را صرف استفاده از گردشگری به عنوان مهم ترین زیرساخت توسعه کشور کند.
کرباسی زاده در ادامه با اشاره به تاثیرگردشگری در توسعه اشتغال تصریح کرد: لازمه رقابت با کشورهای پیشرفته دنیا درحوزه‌های صنعت و کشاورزی افزایش تولیدات مکانیزه و در نتیجه کاهش نیروی انسانی است. و بخش خدمات بویژه خدمات گردشگری تنها بخش دارای توانایی ساماندهی معضل بیکاری در کشور است.
دبیرستاد احیای گردشگری استان اصفهان گفت: از اینرو توجه به بخش گردشگری به عنوان بزرگ‌ترین محرک اقتصاد و تاثیرگذارترین صنعت در افزایش سطح درآمد دهک‌های پایین جامعه ضروری است.
وی افزود: 37 درصد جمعیت گردشگران جهان، مخاطب گردشگری فرهنگی و تاریخی بوده و این بدین معناست که شهرهای تاریخی ایران در دنیا دارای 500میلیون نفر مخاطب بالقوه هستند.
دبیرستاد احیای گردشگری استان تاکید کرد همه ما موظف هستیم هم در حوزه نگهداشت آثار ارزشمند تاریخی و هم معرفی آثار فاخرصنایع دستی اصفهان به کشورهای مختلف اقدام کنیم.
وی  با بیان اینکه مبحث گردشگری مهم‌ترین موضوع دردستورکاراتاق بازرگانی اصفهان است، گفت: هیئت رئیسه و هیئت نمایندگان پارلمان بخش خصوصی اصفهان حمایت ویژه‌ای از کمیسیون گردشگری، صنایع دستی و فرش داشته است، زیرا گردشگری یکی از مهم‌ترین ابزارهای توسعه اقتصادی استان اصفهان به واسطه افزایش توان مالی دهک‌های پائین جامعه است.
تشریح فعالیت‌های کمیسیون مذکوردر زمینه برند اصفهان از دیگر مواردی بود که کرباسی زاده به توضیح آن پرداخت.
در ادامه عثمان شاهان، مدیر منطقه ای ترکیش ایرلاین ضمن قدردانی ازهمکاری اتاق بازرگانی اصفهان، هدف از برگزاری نشست مذکور را به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های این شرکت در راستای استفاده ذخایر توریسم اصفهان بیان کرد.
وی افزود: هدف شرکت ما کمک به افزایش ظرفیت توریسم اصفهان و بهره برداری تمامی آژانس‌های هواپیمایی از این پتانسیل است.
در  این نشست همچنین به مدیران عامل  و فنی آژانس‌های مسافرتی تاکید شد برای ارز آوری بیشتر برای استان اصفهان فعالیت گسترده تری بر روی تورهای ورودی انجام دهند.

103

کد خبر: 30271

منبع: روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان

برچسب ها: , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0