23 مرداد 1400 - 12:05 ق.ظ

پنج استان میزبان بزرگداشت روز جهانی گردشگری

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: بزرگداشت روز جهانی گردشگری 1400 از تاریخ 6 لغایت 11 مهرماه سال جاری در 5 استان منتخب به عنوان نمایندگان مسیرهای جدید و سنتی گردشگری کشور برگزار می‌شود.

به گزارش یاقوت وطن، ولی تیموری افزود: با توجه به برنامه‌ریزی بعمل آمده و استقبال ادارات کل استانی جهت برگزاری مراسم روز جهانی گردشگری 1400، این موضوع در دومین نشست شورای سیاستگذاری مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری  مطرح و با میزبانی استان‌های منتخب موافقت شد.  بنا بر این تصمیم  استان اردبیل در روز ششم مهر، استان‌های کردستان و کرمانشاه بصورت مشترک در منطقه اورامانات (هورامان) در هشتم مهر، استان کرمان در دهم مهر و استان فارس در یازدهم مهر ماه سال جاری میزبان مهم‌ترین رویداد صنعت گردشگری کشور هستند.

تیموری در تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های مورد نظر برای روز جهانی گردشگری اظهار کرد: انتخاب استان‌های اردبیل، کرمانشاه و کردستان در چارچوب سیاست تعریف مسیر جدید گردشگری در شمال غرب کشور است که امسال با ثبت جهانی منطقه اورامانات در فهرست یونسکو، برگزاری این رویداد ملی بطور حتم در توسعه و رونق گردشگری این منطقه تاثیر قابل توجهی خواهد داشت. از سوی دیگر، استان‌های کرمان و فارس نیز در امتداد مسیر سنتی و تاریخی گردشگری کشور واقع شده اند و جا دارد به موازات تعریف مسیرهای جدید گردشگری همچنان در محل توجه بیش از پیش قرار گیرند. شایان ذکر است در هفته گردشگری علاوه بر برنامه‌های ملی در 5 استان منتخب، برنامه‌ها و مراسم جداگانه‌ای نیز در سطوح استانی در سایر استان‌ها برگزار خواهد شد.

 

102

کد خبر: 29022

منبع: خبرگزاری ایلنا

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0