24 شهریور 1400 - 8:12 ق.ظ

معاون حقوقی و امور ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه اصفهان

نیمی از مراکز دینی و موقوفات استان اصفهان، سند مالکیت ندارند

حجت الاسلام اصغر توسلی؛ معاون حقوقی و امور ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه اصفهان گفت: حدود نیمی از مراکز دینی این استان مثل مساجد، بقاع متبرکه و موقوفات سند مالکیت مشخص ندارند.

به گزارش پایگاه خبری یاقوت وطن، توسلی افزود: تاکنون اسناد ملکی ۵۰ درصد از مراکز دینی سراسر استان اصفهان با همکاری اداره کل ثبت اسناد همراه با انجام نقشه‌برداری صادر شده است.

وی افزود: با توجه به گستردگی مساحت و زمین برخی از موقوفات و مراکز دینی، نقشه برداری و رفع تعارضات آن‌ها زمانبر و طولانی بوده است.

معاون حقوقی و امور ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه اصفهان با بیان اینکه  اخذ اسناد اماکن مذهبی بر اساس برنامه انجام می‌شود، گفت: امسال مدارک۲ هزار پرونده موقوفات بررسی و سند ملکی آن‌ها اخذ خواهد شد.

وی یادآورشد: استان اصفهان با داشتن ۵۰ هزار موقوفه، بیش از ۷۰۰ بقعه متبرکه و پنج هزار باب مسجد حجم بالایی از مراکز دینی و وقفی را دارد که اخذ اسناد آن از اهمیت و ضرورت خاصی برخوردار است.

حجت الاسلام توسلی با بیان اینکه باید مالکیت این مراکز مردمی و خیریه مشخص شود، تصریح کرد: رفع تعارضات و حفظ بیت المال و نیات واقفان ماموریت مهمی است که نباید مورد بی توجهی قرار گیرد و این اخذ سند به حل مشکلات از این قبیل کمک می‌کند.

 206

کد خبر: 29726

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب ها: ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0