9 مرداد 1400 - 9:05 ق.ظ

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد، دهه اول شهریور اعلام می شود

۳ هزار و ۷۴۷ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

به گزارش یاقوت وطن، قنبرعلی شیخ‌زاده نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در این آزمون گفت: تعداد ۶۳۴ هزار و ۵۴ داوطلب (۵۳ درصد زن و ۴۷ درصد مرد) برای رقابت در ۹۷ رشته اصلی و ۳۴ رشته شناور (رشته دوم) در کنکور ارشد ثبت‌نام کرده بودند.

شیخ‌زاده، همچنین از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد، در دهه اول شهریور ماه، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد و گفت: از این تعداد، هزار و ۹۳۱ داوطلب مرد و هزار و ۸۱۶ داوطلب زن در ۳ نوبت برگزاری آزمون در ۹۷ کد رشته به رقابت پرداختند.

وی ادامه داد: نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه کلیه داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون در دهه اول شهریورماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند علاوه بر مشاهده کارنامه، نسبت به مشاهده و دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی، نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته اقدام کنند.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در آزمون سراسری ۱۴۰۰ اظهار داشت: گزینش اولیه و نهایی داوطلبان آزمون ارشد بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی با رعایت دیگر ضوابط انجام خواهد شد.

کد خبر: 28333

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب ها: ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0