11 مرداد 1400 - 2:05 ب.ظ

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی:

موجودی ۴.۶ میلیون تنی کالاهای اساسی در ۱۲ بندر کشور

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، میزان کالاهای اساسی موجود در بنادر کشور تا روز ۹ مرداد ماه را ، ۴ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۱۰۸ تن اعلام کرد.

به گزارش یاقوت وطن، «روانبخش بهزادیان» درباره آخرین وضعیت کالاهای اساسی در بنادر کشور، اظهار کرد: تا پایان روز ۹ مردادماه امسال میزان کالاهای اساسی در ۱۲ بندر امیرآباد، نوشهر، انزلی، امام خمینی(ره)، شهیدرجایی، بوشهر، چابهار، آستارا، فریدونکنار، لنگه، شهیدباهنر، خرمشهر، معادل ۴ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۱۰۸ تن است.

وی ادامه داد: کالاهای اساسی شامل گندم، ذرت، جو، سویا، برنج، شکر، روغن خام و دانه‌های روغنی است.

میزان تفکیکی کالاهای اساسی در ۱۲ بندر کشور

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با میزان کالاهای اساسی به تفکیک بنادر، خاطرنشان کرد: در بندر امیرآباد ۳۱۳ هزار و ۴۱۲  تن، بندر نوشهر ۱۵۷ هزار و ۵۱۲ تن، بندر انزلی ۶۵ هزار و ۵۳ تن، بندرامام خمینی (ره) ۳ میلیون و ۴۶۶ هزار و ۵۵۲ تن، شهیدرجایی ۴۳۳ هزار و ۸۰۶ تن، بندر بوشهر ۳۱۳ تن، چابهار ۱۳۳ هزار و ۵۹۵ تن، بندر آستارا ۳ هزار و ۹۶۹ تن، بندر فریدونکنار ۶۸ هزار و ۴۸۹ تن، لنگه ۷۰ تن، شهیدباهنر ۲۵۵ تن و بندر خرمشهر ۸۲ تن است.

بهزادیان در مورد شناور کنار اسکله در بنادر کشور تا پایان ۹ مردادماه سال جاری، اظهار داشت: ۱۹ فروند شناور کنار اسکله با تناژ ۳۵۰ هزار و ۴۷۶ تن قرار دارند و ۲۴ فروند شناور نیز با تناژ یک میلیون و ۱۲ هزار و ۹۲۱ تن تا این تاریخ در لنگرگاه منتظر بودند.

وی در مورد تعداد کامیون خروجی از بنادر امیرآباد، نوشهر، انزلی، امام خمینی(ره)، شهیدرجایی، چابهار، بوشهر، آستارا، فریدونکنار، لنگه، شهیدباهنر، و خرمشهر تا پایان ۹ مرداد ۱۴۹۹، اعلام کرد: ۳ هزار و ۵۰۹ کامیون با تناژ ۸۰ هزار و ۸۰۷ تن و تعداد ۱۲۲ واگن نیز با تناژ ۶ هزار و ۸۳۲ تن از این بنادر خارج شده‌اند.

از ماه گذشته با حمایت سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای و اعزام کامیون‌های زیاد به بنادر کشور از جمله بندر امام، حجم خروجی کالاهای اساسی از بنادر کشور تا ۳۰ درصد افزایش یافته است.

104

کد خبر: 28550

منبع: ایرنا

برچسب ها: , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0