22 شهریور 1402 - 9:02 ق.ظ

ماهیانه ۵ میلیون تومان به دانشجویان بورسیه، پرداخت می‌شود

مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان از پرداخت مقرری ماهیانه ۵ میلیون تومانی به مدت چهار سال به دانشجویان بورسیه خبر داد و گفت: افرادی که در بورس دانش پذیرفته می‌شوند اگر پویایی خود را حفظ کنند، در مقاطع تحصیلی بعدی خود می‌توانند از بورس دانش استفاده کنند.

به گزراش یاقوت نیوز؛ از سازمان امور دانشجویان، همایش داوران مصاحبه بورس دانش، صنعت و مشاغل «سایپا» با حضور محمد محمدی مسعودی مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان در محل این سازمان برگزار شد.

مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان در این همایش در خصوص بورس دانش و صنعت و مشاغل گفت: هدف از بورس دانش، تشویق و هدایت استعدادهای برتر نظام آموزش و پرورش کشور برای ورود به رشته های دارای اولویت در حوزه های علوم پایه، علوم انسانی، فنی و مهندسی، سلامت و هنر است.

وی ادامه داد: از مزایای بورس دانش می توانیم به پرداخت مقرری ماهیانه ۵ میلیون تومان به مدت چهار سال به دانشجو اشاره کنیم.

مسعودی تصریح کرد: بر اساس آیین نامه بورس دانش، افرادی که در بورس دانش پذیرفته می شوند اگر پویایی خود را حفظ کنند در مقاطع تحصیلی بعدی خود می‌توانند از بورس دانش استفاده کنند.

مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان با بیان اینکه در مجموع ۲۹ تیم برای مصاحبه بورس دانش به دانشگاه ها اعزام خواهد شد؛ اظهار کرد: هدف ما این است که از طریق بورس دانش بتوانیم بخشی از نیروهای نخبه و مستعد را به سمت علوم بنیادی و پایه سوق دهیم، بنابراین در مجموع ۲۹ تیم به دانشگاه ها اعزام خواهند شد تا به بررسی داوطلبان بورس دانش بپردازند و در نهایت افرادی که استحقاق دریافت این بورس را دارند بتوانند از آن بهره مند شوند.

وی در خصوص بورس صنعت و مشاغل «سایپا» گفت: گروه صنعتی سایپا بنا دارد بهترین ها را از طریق کنکور جذب کند.

مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان با بیان اینکه ۹ تیم به صورت یکپارچه در شرکت سایپا یدک به عنوان مصاحبه کننده حضور خواهند داشت؛ گفت: امیدواریم صنایع بتوانند از این ظرفیت ایجاد شده در نظام آموزش عالی بهره کافی را ببرند و نیروی مورد نیاز خود را از بین بهترین های کنکور تامین کنند.

کد خبر: 81156

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0