16 مهر 1400 - 11:50 ق.ظ

معاون فنی گمرک:

فرش قرمز گمرک برای ترخیص کالاهای اساسی

ارونقی گفت: گمرک ایران در تسهیلات جدید، قصد دارد مرحله پرداخت حقوق ورودی را از مرحله اظهار کالا به مرحله صدور پروانه گمرک انتقال دهد.

به گزارش یاقوت وطن، مهرداد جمال ارونقی،معاون فنی گمرک گفت: یکی از مواردی که در امر ترخیص کالا‌های وارده از گمرک علی الخصوص نهاده‌های تولید ایستایی ایجاد می‌کرد ،عدم تمکن واحد‌های تولیدی برای پرداخت حقوق ورودی بود که گمرک ایران در این خصوص، اجازه داد صاحبان کالا نسبت به تودیع ضمانت نامه بانکی معتبر به جای پرداخت نقدی حقوق ورودی اقدام کنند.

ارونقی گفت: از دیگر تسهیلات ارائه شده از سوی گمرک، ترخیص نسیه نهاده‌های تولید و کالا‌های اساسی است که صاحبان کالا را قادر می‌سازد قسمتی از مواد اولیه واحد تولیدی خود را بدون پرداخت حقوق ورودی از گمرک ترخیص کنند.

معاون فنی گمرک ایران تصریح کرد: گمرک ایران در تسهیلات جدید، قصد دارد مرحله پرداخت حقوق ورودی را از مرحله اظهار کالا به مرحله صدور پروانه گمرک انتقال دهد که این موضوع ظرف چند روز آتی اجرایی می‌گردد. با این وصف، تمامی واردکنندگان قادر خواهند بود ضمن اظهار و انجام تشریفات گمرکی کالا‌های خود، از این فرصت، برای تودیع حقوق ورودی کالا‌های اظهار شده استفاده کنند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: همچنین، ظرف چند روز آتی اظهارنامه کلیه کالا‌های اساسی از جمله گندم، نهاده‌های دامی، روغن خام و دانه‌های روغنی در مسیر سبز قرار خواهد گرفت تا کلیه ایستایی‌های موجود در این زمینه از بین رفته و این کالا‌های ضروری در حداقل زمان ممکن از گمرک ترخیص شوند.

104

کد خبر: 30140

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها: , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0