17 مرداد 1400 - 7:05 ب.ظ

طولانی بودن پیک پنجم بیماری/ چند روز آینده شاهد کاهش شاخص های بستری و مراجعه کنندگان نخواهیم بود

علیرضا زالی با اشاره به شدت پیک پنجم کرونا در تهران تاکید کرد واکسیناسیون می‌تواند از شدت بیماری و تعداد مرگ و میر بکاهد.

علیرضا زالی فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به سهمگین بودن پیک پنجم بیماری کرونا در کشور اظهار کرد: در حال حاضر ما در پیک پنجم بیماری کرونا با نوع جهش یافته دلتا کرونا قرار داریم و شواهد نشان دهنده این موضوع است که این پیک سنگین و مدت آن طولانی‌تر از پیک‌های قبلی بیماری کروناست.

او ادامه داد: پیک پنجم بیماری کرونا در حدود هفت هفته به طول انجامیده و ما شاهد کاهش شاخص‌هایی مانند کم شدن میزان بستری و مرگ و میر و مراجعه کنندگان سرپایی به مراکز درمانی و بهداشتی نبودیم و بررسی‌ها نشان می‌دهد که این وضعیت در چند روز آینده ادامه داشته باشد.

فرمانده مدیریت مقاله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران بیان کرد: مردم باید دستورالعمل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‌ها را به طور دقیق رعایت کرده و از انجام سفر‌های غیر ضروری بپرهیزند.

او با اشاره به میزان استقبال سالمندان و گروه‌های هدف در زمینه واکسیناسیون در تهران تاکید کرد: در حال حاضر مشکل خاصی در زمینه واکسیناسیون گروه‌های هدف و به ویژه سالمندان وجود ندارد و آمار‌ها نشان می‌دهد که ۷۰ درصد از گروه‌های هدف حداقل دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. در روز‌های گذشته ما به رکورد تزریق ۸۰ هزار عدد واکسن کرونا در تهران رسیده‌ایم و خوشبختانه مردم تهران از واکسیناسیون استقبال قابل توجهی کرده‌اند.

زالی گفت: در حال حاضر یکی از موثرترین، راحت‌ترین و کارآترین راه مقابله با بیماری کرونا انجام واکسیناسیون در دنیاست و این موضوع برای گروه‌های پرخطر و سالمندان از اهمیت دوچندانی برخوردار است، زیرا به طور معمول سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای در خطر بوده و در صورت ابتلا به بیماری کرونا سختی‌های بیشتری را متحمل شده و ممکن است شدت عارضه در آن‌ها بیشتر از افراد عادی باشد. تزریق واکسن کرونا سبب می‌شود تا افراد در صورت ابتلا، نوع خفیف آن را گرفته و واکسیناسیون بر مرگ و میر‌های ناشی از بیماری کرونا موثر است.

او‌افزود: اگر افراد واکسینه شده مبتلا به بیماری کرونا شوند بررسی‌ها نشان می‌دهد که به نوع شدید بیماری گرفتار نشده و معمولا بیماری در این افراد به صورت خفیف خواهد بود. ما باید سرعت واکسیناسیون را در کشور افزایش دهیم زیرا تزریق واکسن به نوعی بر عدم حهش کرونا اثر بخش است.

کد خبر: 28799

نویسنده: 100

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0