17 آبان 1402 - 8:00 ب.ظ

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد:

ضرورت همگرایی و اتخاذ سیاست واحد بین کشورهای اسلامی در بحران غزه+فیلم

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در اجلاس بین‌المللی زن در اسلام با عنوان «جایگاه و توانمندسازی» در جده عربستان با اشاره به ظرفیت زنان در جهان اسلام بر ضرورت همگرایی و اتخاذ سیاست و رویه واحد بین کشورهای اسلامی در خصوص بحران غزه تاکید کرد.

به گزارش یاقوت نیوز؛ از از اداره کل بین الملل ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، انسیه خزعلی گفت: این اجلاس برنامه مشترک سازمان همکاری اسلامی و دولت عربستان با حضور هیات عالی‌رتبه کشورهای اسلامی است.

وی در بخشی از سخنان خود گفت: چگونه می‌توانیم در اینجا بنشینیم و از جایگاه زن و لزوم توانمندسازی او بگوییم، در حالی که خواهران ما در فلسطین زیر چکمه‌های اشغال و بمباران با درد و رنج جان می‌دهند.

خزعلی ادامه‌داد: دنیا سخن از حمایت از زنان و پیشگیری از خشونت علیه زنان می‌گوید در حالی که در غزه فجیع‌ترین خشونت‌ها علیه زنان و کودکان به کار گرفته می‌شود و رژیم اشغالگر با کمال وقاحت و پیش چشم جهانیان اعلام می‌کند که بنا دارد چند بیمارستان را مورد حمله قرار دهد و بی‌شرمانه از مردم غزه می‌خواهد که به مهاجرت اجباری تن دهند.

معاون رئیس جمهور افزود: امروز روزی است که باید با اتحاد، هم افزایی و همدلی کنشگری خود را افزایش دهیم و صدای خود را به عالم برسانیم و اجازه ندهیم که جنایت جنگی و کشتار جمعی بیش از این در فلسطین اتفاق افتد.

وی گفت: از همه کشورهای عضو می‌خواهم این پنج مطالبه را از جامعه جهانی درخواست کنند: اخراج رژیم غاصب اسرائیل از کمیسیون مقام زن که دستش به خون بسیاری از زنان آغشته است، قطع همکاری‌های دیپلماتیک اعضا با این رژیم کودک کش، آتش بس فوری و توقف هرگونه همکاری کشورها که موجب قدرت اسرائیل برای کشتار جمعی شود، استقرار نیروهای حافظ صلح در گذرگاه رفح و ممانعت از بسته شدن این راه حیاتی برای تغذیه زنان و کودکان و ارائه شکایت در محاکمه بین‌المللی به خاطر جرائمی که این رژیم علیه زنان، کودکان و محیط زیست مرتکب شده است.

کد خبر: 83879

برچسب ها: , , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0