18 مرداد 1400 - 2:05 ب.ظ

تحلیلگر برجسته جهان عرب مطرح کرد؛

صهیونیست‌ها پیام حمله موشکی حزب‌الله را دریافت کردند

تحلیلگر برجسته جهان عرب با اشاره به عملیات موشکی ضد صهیونیستی اخیر حزب الله گفت: صهیونیست‌ها پیام این حمله موشکی را دریافت کردند.

به گزارش یاقوت وطن،«عبدالباری عطوان» تحلیلگر برجسته جهان عرب با انتشار مطلبی در روزنامه رأی الیوم نوشت: کسانی که به سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت سالگرد پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه گوش داده باشند به خوبی به پیام مهم او خطاب به صهیونیست‌ها پی برده‌اند.

بر اساس این گزارش، عطوان در ادامه مطلب خود آورده است: سید حسن نصرالله در جریان سخنرانی خود صراحتاً این پیام را به صهیونیست‌ها مخابره کرد که علیرغم وضعیت پیچیده و سخت داخلی لبنان، مقاومت این کشور به هرگونه تجاوزگری آنها پاسخ می‌دهد و در واقع، هیچ نوع تجاوزی را بدون پاسخ نخواهد گذاشت. این پیام بسیار خطرناکی بود که تل آویو از سوی دبیرکل حزب الله دریافت کرد.

صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند که در صورت ارتکاب هرگونه حماقت علیه لبنان، صدها هزار موشک نقطه زن حزب الله مواضع آنها را درهم می‌کوبدعطوان در ادامه مطلب خود تأکید کرده است: در جریان حملات اخیر رژیم صهیونیستی به مرزهای جنوبی لبنان شاهد آن بودیم که رهبران سیاسی و فرماندهان نظامی این رژیم شاید برای دهمین بار متوالی دچار اشتباه محاسباتی شدند. آنها گمان می‌کردند که حزب الله درگیر مسائل داخلی است و در این گیر و دار به تجاوز خارجی واکنش نشان نمی‌دهد. با این حال، واکنش حزب الله و موشک‌های شلیک شده توسط آن معادلات و محاسبات صهیونیست‌ها را برهم زد.

این تحلیلگر برجسته جهان عرب همچنین عنوان کرده است: عبارتی که سید حسن نصرالله در جریان سخنرانی اخیر خود به کار بُرد بسیار قابل توجه بود. او اعلام کرد که گزینه‌های مختلفی در برابر هرگونه تجاوزگری روی میز مقاومت است و مقاومت بدون شک به تجاوزها پاسخ می‌دهد.

وی در ادامه نیز تأکید کرده است: صهیونیست‌ها در واکنش به عملیات موشکی حزب الله بسیار دستپاچه عمل کردند. صهیونیست‌ها به خوبی دریافتند که موشک‌های استفاده شده توسط حزب الله از نوع قدیمی بودند و دقت کمی داشتند. آنها به خوبی به این مسأله پی بردند که اگر حزب الله از موشک‌های پیشرفته و دقیق خود استفاده می‌کرد سرنوشت دیگری رقم می‌خورد. به هر حال، صهیونیست‌ها پیام حمله موشکی حزب الله را دریافت کردند.

عطوان همچنین عنوان کرده است: آنچه که صهیونیست‌ها را بیش از هر چیز دیگری می هراساند، یکپارچگی جبهه‌های مقاومت به ویژه در فلسطین و لبنان است. صهیونیست‌ها و شهرک‌نشینان به شدت از این مسأله که جبهه‌های شمالی و جنوبی اراضی اشغالی فلسطین برایشان به جهنم تبدیل شود، می‌هراسند.

تحلیلگر برجسته جهان عرب افزود: ما شاهد آن بودیم که نفتالی بنت برای متوقف کردن حملات موشکی حزب الله به وزیر دفاع آمریکا متوسل شد؛ کاری که پیشتر نتانیاهو می‌کرد. علت این مسأله هم آن است که بنت و دیگر مقامات صهیونیست می‌دانند که صدها هزار موشک نقطه زن حزب الله منتظر ارتکاب هرگونه حماقت از سوی تل آویو هستند.

202/

کد خبر: 28824

منبع: مهر

برچسب ها: , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0