10 شهریور 1400 - 9:19 ق.ظ

معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان

سهمیه مرغ تعداد قابل توجهی از مرغ فروشان قطع شده است

حسین ایراندوست؛ معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه مردم می‌توانند هر گونه تخلفی که توسط مرغ فروشان انجام می‌شود را در سامانه رهتاب ثبت کنند، گفت: خریداران مرغ حتماً از طریق لینکی که برای آنان ارسال می‌شود تخلفات را گزارش کنند، این موضوع در جلوگیری از تخلفات بسیار مؤثر بوده و سهمیه مرغ تعداد قابل توجهی از مرغ فروشان قطع شده است.

به گزارش پایگاه خبری یاقوت وطن؛ معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه مردم می‌توانند هر گونه تخلفی که توسط مرغ فروشان انجام می‌شود را در سامانه رهتاب ثبت کنند، گفت: خروجی این گزارش در سامانه رهتاب توسط بازرسی اصناف به سرعت پیگیری شده و سهمیه مرغ آن واحد صنفی قطع می‌شود.

حسین ایراندوست در گفت و گو با خبرنگار ایمنا در رابطه با تخلفاتی که برخی فروشندگان مرغ در زمان توزیع مرغ سهمیه‌ای انجام می‌دهند، اظهار کرد: با هدف جلوگیری از این تخلفات، پس از ثبت کد ملی در سامانه رهتاب و خرید مرغ برای مصرف کنندگان پیامکی حاوی اطلاعات خرید ارسال می‌شود که در آن یک لینک برای ثبت نظرات وجود دارد.

وی افزود: در صورت وجود مغایرت بین اطلاعاتی که در پیامک ذکر شده و میزان مرغی که توسط فرد خریداری شده، می‌توانند با مراجعه به لینک ارسالی این تخلف را گزارش کنند؛ خروجی این گزارش در سامانه رهتاب توسط بازرسی اصناف به سرعت پیگیری شده و سهمیه مرغ آن واحد صنفی قطع می‌شود.

معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: بنابراین لازم است خریداران مرغ حتماً از طریق لینکی که برای آنان ارسال می‌شود تخلفات را گزارش کنند، این موضوع در جلوگیری از تخلفات بسیار مؤثر بوده و سهمیه مرغ تعداد قابل توجهی از مرغ فروشان قطع شده است.

ایراندوست همچنین در رابطه با افزایش قیمت جوجه یک روزه نیز اظهار کرد: قیمت مصوب جوجه یک روزه چهار هزار و ۲۰۰ تومان بوده که در بازار بیش از این مقدار عرضه می‌شود، در استان اصفهان تولیدی جوجه یک روزه وجود ندارد بنابراین نمی‌توان مستقیم برای جلوگیری از این تخلفات اقدامی انجام داد.

وی تصریح کرد: البته به وزارتخانه اعلام شده که نظارتی بر این بخش وجود نداشته و مرغدار مجبور است جوجه را با قیمت بالاتری خریداری کند، البته زمانی می‌توان به صورت قانونی با این تخلفات برخورد کرد که مرغداران شکایت خود را اعلام کرده و مستندات کافی برای آن ارائه دهند و اینکه مرغداران صرفاً بیان کنند جوجه را گران خریداری کرده‌اند وجاهت قانونی نداشته و قابل پیگیری نیست.

206

کد خبر: 29478

منبع: خبرگزاری ایمنا

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0