7 مرداد 1400 - 1:10 ب.ظ

از مافیای داوری تا قرارداد 27 میلیونی با علی پاکدامن

ستاره شمشیربازی ایران در توکیو: همه چیزم را باختم!

علی پاکدامن با وجود درخششی که در پیست شمشیربازی توکیو داشت، فردا دست خالی به تهران بازمی گردد. 

علی پاکدامن با وجود درخششی که در پیست شمشیربازی توکیو داشت، فردا دست خالی به تهران بازمی گردد.

 به گزارش یاقوت وطن، علی پاکدامن را می توان یکی از بدشانس ترین ورزشکاران المپیک توکیو دانست که با وجود درخشش در بخش انفرادی و تیمی رشته شمشیربازی سابر باید دست خالی به تهران بازگردد.

این ملی پوش شمشیربازی که در سال های اخیر روند پیشرفت چشمگیری داشته، حسابی از اینکه زحمات چند ساله اش برای کسب مدال در المپیک به بار ننشسته ناراحت است و می گوید بازهم باید به همان قراردادهای 20، 30 میلیونی در لیگ شمشیربازی دل خوش کند!

بعد از پایان کار تیم ملی شمشیربازی در بخش تیمی با علی پاکدامن که امروز ستاره تیم ایران بود و با ناداوری نتوانست امتیاز پیروزی بخش را برای ایران برابر ایتالیا کسب کند، همکلام شدیم.

این شمشیرباز آماده ایرانی در بخش انفرادی هم با شکست دو قهرمان جهان تا یک چهارم نهایی پیش رفت، اما قرعه اش آنقدر سخت بود که اجازه نداد پا را فراتر بگذارد.

  • واقعا حیف؛ حقمان حداقل یک مدال بود

واقعا حیف شد. حقمان در شمشیربازی حداقل یک مدال بود. من در بخش انفرادی هم دنبال مدال بودم و دو قهرمان جهان را هم بردم، اما در نهایت به قهرمان المپیک باختم. داور هم اذیتم کرد و اگر اواسط بازی مرا بهم نمی ریخت، این امکان وجود داشت که ژیلاگی را هم شکست دهم. امروز هم که در بخش تیمی داوری خیلی اذیتمان کرد.

اوج اشتباه داوری هم در بازی سوم و آخر من بود که با اختلاف زیادی جلو بودم. البته باید خدا را شکر کنیم که بازی ما روی مانتیورهای بزرگ سالن در حال نمایش بود و به خاطر تمام شدن سایر بازی ها همه ورزشکاران داشتند مسابقه ما را نگاه می کردند.

  • ما ایرانیم و حتما باید می باختیم!

در امتیاز آخر و وقتی 44-44 بودیم، داور به شکل عجیبی به من امتیاز نداد. بعد از آن رییس کمیته داوران فدراسیون جهانی آمد و حق را به ما داد و داور اوکراینی هم محروم شد، اما نوش دارو بعد از مرگ سهراب است و به درد ما نمی خورد. ورزشکاران آلمانی، کره ای، مصری و بقیه همگی بعد از بازی وقتی مرا دیدند، گفتند چطور آن امتیاز را داور نداد؟ به هر حال اسم ما ایران است و گویا قرار نبوده که اینجا باشیم! خدا پیمان فخری را برایمان حفظ کند که شمشیربازی ایران را به اینجا رساند.

معلوم است که ایتالیا با پولی که در شمشیربازی خرج می کند و امکاناتی که دارد، انتظار داشته باشد که به نیمه نهایی برود. در ایران اما اگر پیمان فخری نبود، اصلا تیم ملی شمشیربازی سابر وجود نداشت که بخواهد به المپیک برود!

 

 

  • مافیای داوری می تواند یک نفر را قهرمان المپیک کند

صبح هم گفتم که ای کاش مردم ما بیشتر از قوانین شمشیربازی باخبر بودند و من کمتر مجبور می شدم که توضیح بدم. دست داور در شمشیربازی خیلی باز است که بخواهد نتیجه و جریان بازی را عوض کند. داور و مافیای داوری قشنگ می تواند یک شمشیرباز یا یک تیم را قهرمان المپیک کند! من در بخش انفرادی هم می توانستم به مدال برسم که هم قرعه بد و هم داوری باعث شد این اتفاق رخ ندهد.

امروز وقتی نتیجه 44-44 برابر بود و من توانستم به موقع ضربه بزنم، خوشحالترین فرد بودم چون تصورم این بود که برنده مسابقه شدیم.

  • گلایه ای از هم تیمی هایم ندارم

من امروز توانستم نایب قهرمان همین المپیک را با اختلاف ببرم. از هم تیمی هایم گلایه ای ندارم. مجتبی و محمد هم تلاش خودشان را در این مسابقه کردند. ما یک تیم هستیم و از ابتدا هم باهم بودیم. ای کاش به چیزی که حقمان بود، می رسیدیم. فردا قرار است به تهران برگردیم، اما امیدوارم که پیمان فخری را حفظ کنند تا شمشیربازی بتواند روند پیشرفت خود را پیش ببرد.

 

 

  • همه چیزم را باختم؛ باید برگردیم سراغ قرارداد 27 میلیونی!

من شدیدا از اینکه دست خالی ماندیم، ناراحتم. من فقط یک مسابقه ساده را نباختم و همه چیزم را باختم! چند سال عمری که گذاشته بودم و زحمت کشیدم، به نتیجه نرسید. باور کنید پنجشنبه ها بعدازظهر هم که تمرین تعطیل بود، خودم به سالن می رفتم و تمرین می کردم. حالا اما باید دست خالی برگردم تا شاید در لیگ شمشیربازی یک قرارداد 27 میلیونی با من ببندند! باورتان می شود که سقف قراردادها در لیگ شمشیربازی 27 میلیون است که آن هم فقط من و مجتبی عابدینی دریافت می کنیم؟!

202/

کد خبر: 28292

منبع: ورزش سه

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0