17 آبان 1400 - 11:23 ق.ظ

دست‌یابی به ركورد حمل پاتیل سرباره با كمترین توقف به كوره‌های قوس الكتریكی

با تلاش و کوشش کارکنان خدوم واحد حمل و فراوری سرباره شرکت فولاد مبارکه و در ادامه موفقیت‌های سال‌های اخیر، این واحد توانست در مهرماه 1400 در لبیک به پیام مقام معظم رهبری در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» و شرایط دشوار تحریم‌های ظالمانه، رکورد بیشترین تعداد تعویض پاتیل سرباره را با اعمال کمترین توقف به کوره‌های قوس به ثبت برساند.

به گزارش یاقوت نیوز به نقل از خبرنگار فولاد، رئیس واحد حمل و فراوری ســـرباره با اعلام این خبر افزود: درمجموع 3 هزار و 988 پاتیل سرباره با رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و بدون حادثه، تعویض و در حوضچه‌های سرباره تخلیه گردید و تنها 0.04 دقیقه بر ذوب به کوره‌های قوس توقف ناشی از تعویض پاتیل سرباره وارد آمد.

رحیم خلقی خاطرنشان کرد: رکورد قبلی تعویض پاتیل مربوط به اردیبهشت‌ماه سال جاری و به تعداد 3 هزار و 883 پاتیل به ثبت رسیده بود.

وی تصریح کرد: دست‌یابی به این رکورد ارزشمند در شرایطی محقق گردید که واحد حمل و فراوری سرباره با توجه به مشکلاتی ازجمله عدم تناسب حجم حوضچه‌های سرباره با میزان سرباره تولیدی و مستهلک شدن مکانیسم‌های پاتیل‌بر و کمبود نیرو و تأمین قطعات مصرفی و یدکی مکانیسم‌ها روبه‌رو بود.

رئیس واحد حمل و فراوری ســـرباره یادآور شد: از نتایج دست‌یابی به این رکورد می‌توان رسیدن به تولید مطابق با اهداف تعریف‌شده و ثبت رکورد تولید روزانه و ماهانه در فولادسازی اشاره کرد؛ ضمن اینکه این موفقیت موجب افزایش اعتمادبه‌نفس کارکنان واحد سرباره و نگاهی عمیق‌تر در دست‌یابی به اهداف شد.

وی در ادامه به عوامل تأثیرگذار در دست‌یابی به این موفقیت اشاره کرد و افزود: حمایت‌های بی‌دریغ مدیریت عامل، معاونت بهره‌برداری و همچنین مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی، مدیران حمل‌ونقل و پشتیبانی و فولادسازی و ریخته‌گری مداوم از این واحد و حضور مستمر و گرم ایشان در بین کارکنان که به‌واقع روحیه کارکنان را به‌شدت تحت تأثیر قرار داد و تلاش بی‌وقفه پرسنل کارشناسی و راهبری و تعمیرات واحد سرباره موجب دست‌یابی به رکوردی شد که در دوران فعالیت شرکت فولاد مبارکه بی‌سابقه بوده است.

وی همچنین انجام به‌موقع تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده و افزایش 19 درصدی آماده‌به‌کاری مکانیسم‌های پاتیل‌بر و همچنین استفاده بهینه از تمام ظرفیت‌های موجود و تلاش در جهت بومی‌سازی و استفاده از پتانسیل‌های دورن‌واحدی و ایجاد محیط همکاری بسیار صمیمانه بین کارکنان واحد سرباره و کوره‌های قوس الکتریکی را از مهم‌ترین عوامل دست‌یابی به این موفقیت‌ها برشمرد.

وی در پایان با تشکر و قدردانی از حمایت‌های مدیر ارشد خدمات و فنی و پشتیبانی، مدیریت ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم و مدیریت حمل‌ونقل و پشتیبانی اظهار امیدواری کرد که در آینده نیز توفیقات بیشتری توسط کارکنان تلاشگر واحد حمل و فراوری سرباره در راستای دست‌یابی به اهداف کلان شرکت بزرگ فولاد مبارکه برداشته شود.

 

103

کد خبر: 30803

منبع: خبرنگار فولاد

برچسب ها: , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0