3 مرداد 1400 - 2:13 ب.ظ

سمیرا اصغری بازیکن افغان و عضو کمیته المپیک؛

حمایت تک نفره از تیم ملی بسکتبال در توکیو!

تیم ملی بسکتبال ایران تنها یک هوادار در سالن محل برگزاری بازی داشت؛ کسی که ایرانی نبود اما به زبان فارسی شاگردان شاهین طبع را حمایت می‌کرد.

شاید اگر تنها چند دقیقه بازی ادامه داشت تیم ملی بسکتبال ایران می توانست چک را ببرد تا این پسران دوست داشتنی همانند والیبال تورنمنت را رویایی آغاز کنند اما به دلایلی که جای بحث فروانی دارد این اتفاق میسر نشد تا شاگردان مهران شاهین طبع بازی را به حریف خودشان واگذار کنند.

دیداری که بامداد امروز در ورزشگاه خالی از تماشاگر سایتاما برگزار شد اما علی رغم این امر، بسکتبالیست های ما چندان تنها هم نبودند چرا که در طی بازی روی سکوهای سالن خانمی دیده شد که با هیجان خاصی در طول بازی مدام بازیکنان را ایستاده تشویق می کند و این در حالی بود که هیچ یک از اعضای تیم ملی و مسئولان ورزش حاضر در سالن هم او را نمی شناختند.

در ابتدا تصور می شد که او یکی از اقوام بازیکنان ایران است اما بعدا مشخص شد این خانم عضو تیم ملی بسکتبال افغانستان و همچنین جوانترین عضو کمیته بین المللی المپیک است که برای برگزاری همایشی در خلال رقابت های المپیک در ژاپن حاضر شده و از آنجا که به ورزش ایران علاقه دارد تصمیم گرفت در سالن برگزاری این دیدار حاضر شود تا بسکتبالیست های ملی پوش ایرانی چندان هم احساس غریبی نکنند.

این خانم که خود را سمیرا اصغری معرفی کرد، به قدری جذاب و با هیجان ویژه از تیم ملی بسکتبال حمایت می کرد که خبرنگار و عکاس اعزامی سایت ورزش سه حیفش آمد که با او گفت و گویی ترتیب ندهد. خصوصا اینکه این خانم افغان مورد توجه محمود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان هم قرار گرفت و این دو نفر دقایقی پس از پایان دیدار ایران و چک با هم به صحبت پرداختند که از او در خصوص محتوای صحبت های انجام شده نیز سوال کردیم که در ادامه نظرتان را به این گفت و گوی ویژه دعوت می کنیم:

  •  خانم اصغری سلام، می دانیم که شما ملیت ایرانی ندارید، اما داشتید با شور و حرارت بسکتبالیست های ایران را تشویق می کردید.

من سمیرا اصغری هستم بازیکن تیم ملی بسکتبال افغانستان و جوانترین عضو کمیته بین المللی المپیک که برای تماشای دیدار ایران و چک به اینجا امدم. من همیشه علاقه دارم ملت  و بازیکنان ایران را تشویق کنم، من توانستم درک کنم که در چه موقعیتی قرار دارد تیم ایران و فهمیدم نیاز به تشویق دارند. به خاطر همین تشویقشان کردم و به این افتخار می‌کنم و ما باید جوانان خود را رشد دهیم. من تلاش می‌کنم هر ورزشکاری را حمایت کنم و این مختص به ایران نیست.

ما همچنین دیداری با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک ایران داشتیم. که  واقعا خوشحال شدند از این که ما ورزشکارانشان را تشویق کردیم. ما امیدواریم روابط ایران و افغانستان از طریق ورزش محکم تر شود تا جوانان دو کشور را به مسیر درست و ورزش سالم هدایت کنیم.

  • آنها هم سورپرایز شدند و فکر کردند از اقوام بازیکنان هستید. می‌خواهم بدانم اینجا برای چه حضور دارید؟
  • من جوان ترین عضو کمیته المپیک هستم و ما جلسه و نشست های خودمان را سالیانه داریم. یکی برگزار شد و یکی در آخر مسابقات خواهد بود. من چون خودم در تیم ملی بسکتبال افغانستان بازی می‌کنم، می‌دانستم که تیم ایران در چه موقعیتی قرار دارد و نیاز به تشویق دارد و به همین خاطر تشویقشان کردم.
  • گفتگویتان با آقای صالحی امیری درباره چه بود؟
  • گفتگو درباره نیت حسنه ای بود که ما درباره ایران داشتیم. آنها با دیدن این موضوع خوشحال شدند و صحبت درباره این بود که ما از ایران بازدید کنیم و آقای وزیر را در دفتر خودشان ببینیم.

* بازی بعدی هم می‌آیید؟
اگر وقت داشته باشم حتما.

کد خبر: 28051

منبع: ورزش سه

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0