4 مرداد 1400 - 12:39 ق.ظ

حذف سه رشته ایران در المپیک

حذف سه رشته ایران در المپیک

نمایندگان ایران در این دوره از بازی های المپیک در ۱۶ رشته حاضر شدند که در مجموع پرونده سه رشته تنیس روی میز، دوچرخه سواری و تکواندو در این بازی ها بسته شد.

به گزارش ایرنا، دوچرخه سواری نخستین رشته ای که زود از دور رقابت ها خارج شد. سعید صفرزاده دوم مردادماه در ماده استقامت جاده در مسافت ۲۳۴ کیلومتر  به خط پایان برسد. دوچرخه سواری برای نخستین بار با چهار ورزشکار به المپیک ۱۹۶۴ راه یافته بود و تا به امروز حضورش را در هشت دوره المپیک تداوم داد اما موفقیتی نداشت. نیما عالمیان نیز در تنیس روی میز تنها نماینده حاضر ایران در المپیک توکیو بود که در نخستین دیدارش برابر پل درینکهال انگلیسی  با نتیجه ۴ بر ۱  شکست خورد و از دور رقابت‌ها حذف شد.  سابقه حضور این رشته به المپیک ۱۹۹۲ بارسلون باز می گردد که پینگ پنگ ایران با کسب سهمیه ابراهیم علیدخت به المپیک رفت و تا به امروز یعنی ۲۰۲۰ توکیو برای هفتمین بار راهی المپیک شد؛ هر چند مدالی کسب نگرفت اما در ۲۰۱۲ لندن ندا شهسواری نخستین بانوی پینگ پنگ باز سهمیه المپیک در بخش زنان را کسب کرد.

۱۹۸۸ سئول و ورود غیررسمی تکواندو با چهار ورزشکار به المپیک بود که  چهار سال بعد یعنی در المپیک ۱۹۹۲ بارسلون اسپانیا هم تیم ملی با سه تکواندوکار عازم شد.  هرچند در این ۲ دوره متوالی مدالی کسب نکرد اما پس از سه دوره در ۲۰۰۴ آتن با اعزام ۲ ورزشکار خیز بلندی در رشته‌های مدال‌آور برداشت.  هادی ساعی و  یوسف کرمی نخستین مدال های این رشته را در تاریخ تکواندو کسب کردند و در ۲۰۱۶ کیمیا علیزاده نخستین مدال زنان را گرفت اما دراین دوره سه نماینده ایران در توکیو ضعیف ظاهر شدند و امید مدال ایران در این دوره پوچ شد.  تکواندوی ایران برای نخستین مرتبه از کسب مدال در بازی‌های المپیک بازماند تا با ناکامی مطلق، به کار خود پایان دهد.

 

102

کد خبر: 28127

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب ها:

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0