10 اسفند 1401 - 1:09 ب.ظ

جشنواره فیلم ۱۰۰ خبر از گاه تازه‌ای در سینمای ایران می‌دهد

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی همزمان با آغاز سیزدهمین جشنواره فیلم ۱۰۰ در پیامی نوشت: حرکت پویای جشنواره سیزدهم، خبر از گاه تازه‌ای در سینمای ایران می‌دهد.

به گزارش یاقوت نیوز، از روابط عمومی جشنواره فیلم ۱۰۰، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی همزمان با شروع سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ در پیامی نوشت: انسان مجاهد؛ درست در همان مقطعی که نفوس، او را در بن‌بست می‌بینند و انتظار تسلیم و تعظیم یا تدفین و تلقینش را می‌کشند، چونان ققنوسی سپهراحتشام، عالم را به تسخیر درمی‌آورد و دژخیم را به زانو.

خدا را شکر و سپاس که در چنین روزگار سعد و نیکویی زیست می‌کنیم. دورانی که به برکت نهضت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه، ایران عزیز ما به چشمۀ جوشان و لایزال انسان‌های مجاهد تبدیل شده است. در هر ساحت و عرصه‌ای که می‌نگری، با دلیران بلندنظری مواجه می‌شوی که برای اقامۀ امر خدا استوارند و برای بندگی، خاضع و فروتن.

سینما؛ صحن‌ وسیعی است که انسان مجاهد ایرانی می‌تواند با روایت ناب و لحن منحصر به فرد و اندیشۀ متعالی‌اش، آن را مسخر خود کند و جهان را دیگر. ما جشنوارۀ ۱۰۰ را در این مسیر فهم می‌کنیم.
بسا اگر این نبود، گشودگی کم مثال این دوره و بالندگی استعدادهای استان‌ها در کنار شوق مشتاقان فرامرزی رقم نمی‌خورد. حرکت پویای جشنوارۀ سیزدهم، خبر از گاه تازه‌ای در سینمای ایران می‌دهد؛ ایدون باد.

جشنواره فیلم ۱۰۰ خبر از گاه تازه‌ای در سینمای ایران می‌دهد

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰، به دبیری یوسف منصوری و به همت سازمان سینمایی سوره دهم تا دوازدهم اسفند با نمایش فیلم‌ها در سه بخش ملی، بین‌المللی و مخاطب کودک و نوجوان در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

کد خبر: 75605

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0