سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان

تعطیلی بدن محدودیت، نتیجه معکوس دارد

حجت الله غلامی؛ سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان شرط اجرای تعطیلی در استان را پیش گیری از هر گونه سفر و جلوگیری از حضور مردم در پارک ها و پاساژ گردی ها و هر گونه تجمعی دانست و گفت: در غیر اینصورت با تعطیلی ها نتیجه معکوس را خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری یاقوت وطن؛ سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان تعریف پیوست برای تعطیلی های احتمالی کرونا را ضروری دانست و افزود: گر چه بدنبال شیوع کرونا طرح تعطیلی دو هفته ای در تهران‌و کرج و همچنین تعطیلی یک هفته ای برای اصفهان مطرح شد اما چون پیوستی برای آن تعریف نشده بود تا کنون به اجرا در نیامده است.
وی با اشاره به اینکه اعمال تعطیلی را در صورتی خواهیم داشت که از هر گونه سفر پیشگیری، حضور مردم در پارک ها و پاساژ گردی ها ممانعت و از هر گونه تجمعی جلوگیری شود، گفت: در غیر اینصورت با تعطیلی ها نتیجه معکوس را خواهیم داشت.
سخنگونی ستاد استانی مقابله با کرونا عنوان کرد: به استان‌ هیچگونه تفویض اختیاری برای اعمال تعطیلی ها نشده است .
وی گفت: در حال حاضر وضعیت شیوع کرونا در اصفهان نگران کننده است و حتی از فضای اورژانس و اتاق عمل برای بستری بیماران کرونایی استفاده و همچنین بیمارستان های خصوصی و کلینیک ها نیز ورود پیدا کردند.
غلامی اضافه کرد: هفته آینده تصمیم گیری نهایی در خصوص اعمال تعطیلی ها در کل کشور انجام می گیرد.
وی در ارتباط با برگزاری مراسمات سوگواری در ماه محرم گفت: مراسمات باید در فضای آزاد و سرباز و با رعایت فاصله های اجتماعی برگزار شود و حتی المقدور نذورات خام و خشک را جایگزین نذورات پخته کنند .
غلامی توزیع نذورات پخته را با اعمال نظر بهداشت و در صورتی که عامل تجمع مردم نشود و به شکل گسترده صورت گیرد، بلامانع است.
وی رعایت پروتکل های بهداشتی را در وضعیت هشدار کرونا از سوی مردم را بین ۳۰ تا ۴۰ درصد خواند و افزود: این در حالی که اگر شاهد رعایت ۸۰ تا ۹۰ درصدی باشیم، روند شیوع کرونا نزولی خواهد شد.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا از بستری روزانه ۵۳۰ کرونایی خبر داد و بیان داشت: کمتر از ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر بیماران کرونایی مرخص می شوند.

206

کد خبر: 28937

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب ها:

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0