14 شهریور 1400 - 1:12 ب.ظ

تشریح عوامل جذب سرمایه در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس 3 عامل کاهش بروکراسی اداری، تسهیل فرآیند صدور مجوز های سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات بانکی را از عوامل جذب سرمایه‎ گذاری در منطقه دانست.

به گزارش یاقوت نیوز به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، حسن خلج طهرانی در رابطه با چگونگی جذب سرمایه‌گذار برای پروژه‎ های موجود در این منطقه  گفت: جذب سرمایه‌گذاری تابع عوامل متعددی از جمله بهبود زیر ساخت‎ها، تسهیل فضای کسب و کار وکاهش بروکراسی اداری و اعطای تسهیلات بانکی به بخش تولید است بهبودهای صورت گرفته در بخش زیرساخت‎های منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در حوزه آب، گاز، برق و فراهم نمودن زمین‎ های مورد نیاز سرمایه گذاران یکی از عوامل ترغیب سرمایه‎ گذاران به سرمایه ‎گذاری در این منطقه بوده است.

**جذب 3برابری سرمایه گذاری در سال 99 نسبت به سالهای گذشته

وی ادامه داد: افزایش نقدینگی در کشور و هدایت بخشی از نقدینگی به بخش تولید، پایین بودن هزینه‎ های نیروی انسانی و افزایش نرخ ارز از طریق افزایش درآمد های صادراتی تقاضای سرمایه ‎گذاری را افزایش داده و منجر به جذب 3برابری سرمایه‎ گذاری در سال 99 نسبت به سال‎های گذشته به طوری که در سال گذشته 9 قرارداد سرمایه‎ گذاری منعقد و در 3ماهه نخست سال جاری 8 قرار داد منعقد شده است.

مدیر عامل منطقه ویژه درباره میزان جذب سرمایه در مدت 16 ماه گذشته گفت: سرمایه‎ گذاری صورت گرفته در سال 99 طبق اظهار نظر سرمایه‎ گذاران در صورت اجرای کامل طرح‎ ها میزان 6100 میلیون دلار با ظرفیت اشتغال‎زایی حدود1700 نفر بوده است.

**افزایش حجم سرمایه گذاری در سال جاری

وی کاهش بروکراسی اداری، تسهیل فرآیند صدور مجوز های سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات بانکی را از عوامل جذب سرمایه‎ گذاری در منطقه دانست و پیش ‎بینی کرد که حجم سرمایه گذاری در سال جاری افزایش یابد .

خلج طهرانی با بیان اینکه افزایش سرمایه گذاری‎ های صورت گرفته دارای پیامدهای مثبت اقتصادی و اجتماعی بر سطح رفاه و اشتغال منطقه بوده است، افزود: بیکاری و اشتغال نداشتن در یک منطقه می‌تواند منجر به اختلالات رفتاری و بروز تنش های اجتماعی وسیاسی شود که با افزایش اشتغال از طریق افزایش درآمد و کاهش فقر می تواند از بروز این مساله جلوگیری کرد.

** افزایش اشتغال بومیان نتیجه توسعه فعالیت های صنعتی در منطقه

وی افزود: توسعه فعالیت های صنعتی در منطقه باعث افزایش اشتغال بومیان شده و از طرفی منجر به اشتغال‌زایی برای بخشی از نیروی کار غیر ماهر نیز شده است.

وی اظهار داشت: انتقال تکنولوژی ، دانش فنی از دیگر پیامدهای مثبت سرمایه‎ گذاری در منطقه بوده که نهایتا منجر به درآمدزایی می‌شود.

 

103

کد خبر: 29556

منبع: روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0