6 مرداد 1400 - 2:10 ب.ظ

برای نخستین بار در کشور راه اندازی شد

تامین مالی زنجیره تامین، خدمتی نوین از بانک ملی ایران

برای نخستین بار در کشور راه اندازی شد؛

تامین مالی زنجیره تامین، خدمتی نوین از بانک ملی ایران

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران از صدور بیش از ۸۰ هزار سفته دیجیتال و بیش از یک هزار میلیارد ریال برات دیجیتال بر روی پلتفرم زنجیره تامین مالی این بانک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، ‌مسعود خاتونی با بیان این که بانک ملی ایران از سال ۱۳۹۶ پروژه زنجیره تامین مالی (SCF)  را به صورت جدی و پس از طی مراحل مطالعاتی در دستور کار قرار داد، گفت: این پروژه مراحل متعددی را پشت سر گذاشت و با یک نگاه کاملاً فناورانه و نوآورانه، مبتنی بر اصول بانکداری اسلامی، بر پایه قوانین جاری کشور و با بهره گیری از اسناد تجاری تعریف شده در قانون تجارت عملیاتی شد.

وی با اشاره به این که این پروژه با همراهی وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی و با بهره گیری از پلتفرم های کاملاً بومی پیاده سازی شده است،‌ اظهار کرد: خدمت تامین مالی زنجیره تامین، مبحثی نوین در فناوری مالی است که برای نخستین بار در کشور ما راه اندازی شده است.

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در ادامه با تاکید بر این که طی دو سال اخیر و در فاز پایلوت، اسناد تجاری دیجیتالی به صورت آزمایشی به همراه نسخه کاغذی برات و سفته و تمبر بر روی زنجیره تامین واحدهای تولیدی به گردش در آمده است، گفت: با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی، توانستیم ضمن طراحی اسناد تجاری دیجیتال، فاز عملیاتی برات، سفته و تمبر دیجیتال را ایجاد و در اپلیکیشن «نشان بانک» در دسترس مشتریان قرار دهیم.

خاتونی همچنین با اشاره به این که بانک ملی ایران به عنوان نخستین بانک کشور، طی فرایند کاملاً دیجیتالی و غیر حضوری و با وثیقه سپاری آنلاین سهام عدالت، فعالیت خود را برای صدور کارت اعتباری آغاز کرد، ادامه داد: در این طرح، عملیات اعتبار سنجی، وثیقه سپاری، تشکیل پرونده اعتباری و صدور کارت، به صورت کاملا آنلاین انجام می شود.

به گفته وی، همه دارندگان سهام عدالت با مراجعه به اپلیکیشن های ایوا، شصت و بله می توانند درخواست خود برای دریافت کارت اعتباری را ثبت و اعتبار مربوطه را دریافت کنند.

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران گفت: کارت های اعتباری جدید بر پایه ارائه اعتبار مدیریت شده طراحی و اجرایی شده اند.

103

کد خبر: 28272

منبع: روابط عمومی بانک ملی

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0