20 اسفند 1401 - 2:00 ب.ظ

در کمیسیون‌های تخصصی؛

بررسی تمهیدات نوروزی دستگاه‌های اجرایی در مجلس

آخرین تدابیر و اقدامات صورت گرفته و میزان آمادگی دستگاه‌های اجرایی پیرامون چهارشنبه آخر سال و تمهیدات لازم در سفرهای نوروزی سال ۱۴۰۲ در کمیسیون‌های مجلس بررسی می‌شوند.

به گزارش یاقوت نیوز، کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی این هفته از روز شنبه (۲0 اسفندماه) تا روز چهارشنبه (۲۴ اسفند) تشکیل جلسه خواهند داد و بررسی برخی از طرح‌ها و لوایح در دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون‌های تخصصی است.

بررسی عملکرد کالاهای پایه‌ای و صنعت خودروسازی اعم از تولید، فروش و واردات در سال ۱۴۰۱ و برنامه‌ریزی سال ۱۴۰۲ با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی در دستورکار نشست این هفته کمیسیون صنایع و معادن است.

آخرین تدابیر و اقدامات صورت گرفته و میزان آمادگی دستگاه‌های اجرایی پیرامون چهارشنبه آخر سال در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بررسی خواهد شد.

مباحث شرکت‌های تعاونی کتاب شرکت‌های لایحه تجارت و بررسی مبحث شرکت‌های تعاونی کتاب شرکت‌های لایحه تجارت نیز در این هفته در کمیسیون قضایی و حقوقی بررسی خواهد شد.

کمیسیون بهداشت و درمان نیز در این هفته آسیب‌ شناسی نحوه اجرای برنامه پزشک خانواده و سیستم ارجاع در استان‌های فارس و مازندران را بررسی خواهد کرد.

دعوت از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بحث و تبادل نظر میزان افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۲ و انتخاب سه نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت در کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در دستور کار این هفته کمیسیون اجتماعی مجلس است. همچنین طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی در این کمیسیون بررسی خواهد شد.

کمیسیون فرهنگی در این هفته درباره اعتبارات حوزه فرهنگ در بودجه سال ۱۴۰۲ بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در کمیسیون امور داخلی کشور و شوارها بررسی خواهد شد. همچنین کمیسیون انرژی مجلس نیز علل افزایش قبوض گاز خانگی در زمستان سال جاری را در دستور کار دارد.

دعوت از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای ارائه گزارش در خصوص برنامه ها و تمهیدات لازم در سفرهای نوروزی سال ۱۴۰۲ در دستور کار این هفته کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی است.

طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور و طرح نظام آموزش همگانی هم در این هفته در کمیسیون آموزش و تحقیقات بررسی خواهد شد.

کد خبر: 75698

برچسب ها: ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0