13 شهریور 1400 - 1:18 ب.ظ

 برای خانواده‌های دارای فرزند ۴ قلو به بالا مسکن تهیه می شود

فاطمه عباسی، مدیرکل توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی کشور با بیان اینکه بهزیستی در زمینه سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در بخش جمعیت و همچنین سیاست‌های تشویقی فرزندآوری خدماتی را به خانواده‌های چندقلو ارائه می‌دهد.

 

به گزارش یاقوت وطن، عباسی به ارائه خدمات به 16 هزار 175 هزار خانوار چندقلو تحت پوشش، پرداخت و افزود: از این تعداد 4 هزار و 645 خانوار دارای فرزند 3 قلو به بالا هستند و 11 هزار و 530 خانوار دارای فرزند 2 قلو هستند.

وی در بیان شرایط دریافت خدمات بهزیستی ویژه خانوارهای چندقلو، اظهار داشت: با توجه به محدودیت اعتبارات برای خانواده‌های 2 قلو تنها به دهک‌های یک تا سه درآمدی خدمات ارائه می‌شود اما خانوارهای 3 قلو به بالا بدون محدودیت دهک درآمدی از خدمات بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی کشور، پرداخت مستمری را یکی دیگر از خدمات به خانواده‌های دارای فرزند چندقلو برشمرد و گفت: مستمری با توجه به بعد خانوار در سال 1400 از 900 هزار تومان تا یک میلیون و 100 هزار تومان پرداخت می‌شود.

عباسی افزود: خانوارهای دارای فرزند 4 قلو به بالا با همکاری  ستاد مسکن بهزیستی کشور و نهادهای دیگر در اولویت دریافت مسکن قرار می‌گیرند اما کمبود اعتبارات سبب پشت‌نوبت قرار گرفتن تعدادی از خانوارهای 2 قلو با دهک درآمدی 4 تا 7 شده است.

کد خبر: 29537

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0