28 شهریور 1400 - 10:19 ق.ظ

پاسخ عضو شورای شهر اصفهان به نماینده شهرکرد:

بخشی از آبی که در استان شماست مهریه زنان اصفهانی است؛ به شرعیات پایبند باشید

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در پاسخ به نماینده مردم شهرکرد در مجلس، از او خواست تا نسبت به رعایت شرعیات که یک نمونه از آن رعایت حق آبه و سهم آبه های مردم پایین دست است، رعایت بیشتری داشته باشد.

به گزارش یاقوت نیوز، مجید نادرالاصلی در پاسخ به برخی شبهه افکنی های که در خصوص پروژه های انتقال آب  از حوضه های آبریز بختیاری وزاگرس و سرشاخه های آن توسط برخی افراد به عنوان نماینده و یا مسئول استانی مطرح می شود، اظهار داشت: هرچند که مردم دو استان اصفهان و چهارمحال و بختاری همواری ارتباطی تعاملی و همسو داشته و دارند و این تعاملات عمیق و ریشه دار به صورت منطقه ای و محلی است، ولی برخی از مدیران و یا مسئولان نمی خواهند این تعاملات تقویت شود و تلاش می کنند تا با بیان برخی اظهارنظر های خلاف واقع، در این زمینه خلل وارد کنند.

وی اظهار کرد: ایجاد اختلاف در قالب قومی گرایی هرگز زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نبوده و نیست و مهم تر از آن این که، این نماینده مردم شریف و انقلابی شهرکرد در مجلس با یک ادبیات نا مناسب حق قانونی و شرعی مردم اصفهان تحت عنوان حق آبه و سهم آبه را نادیده می گیرد. در حالی که بخشی از این حقی که امروز وی از آن سخن می گوید، مهریه زنان اصفهانی است و این یعنی این که شما به شرعیات هم بی توجهی می کنید.

رئیس کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به این که هرچند اصفهان برای برون رفت از این بحران در صدد طراحی طرح های جدید نیز هست، یادآور شد: بهتر است این نماینده مردم در مجلس مطلع باشد که امروز اصفهان در حالی در عطش کم آبی می سوزد که با مناعت طبع نیمی از آب شرب این استان به استان همجوار خود انتقال یافته و هیچگاه برای مردم و هیچ یک از مسئولانش خط و نشان نکشیده اند.

نادرالاصلی همچنین با اشاره به این که قوم بختیاری از اقوام پر افتخار ایران اسلامی است، خاطرنشان ساخت: بهتر است دوستان و بزرگان و متنفذین قوم بختیاری وارد عمل شده و خودشان راساً با چنین ادبیاتی برخورد کنند و اجازه ندهند یک نماینده بخاطر برخی مسائل غیر مربوط چنین روابط و تعاملاتی را دچار چالش کند.

بنا بر این گزارش، احمد راستینه، نماینده شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی روز پیش گفته بود: “اجازه حفر تونل بهشت آباد در این استان را نخواهیم داد!”

وی همچنین از پیشرفت 80 درصدی پروژه انتقال آب بن – بروجن خبر داده و از شرکت آب منطقه ای آن استان خواسته تا سریعا این پروژه اجرایی و محل آبگیر آن مشخص شود.

 

103

کد خبر: 29778

منبع: یاقوت نیوز

برچسب ها: , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0