13 مرداد 1400 - 10:03 ق.ظ

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران:

امکان سرایت‌ پذیری ویروس دلتا در فضای باز بسیار بالاست/ افراد پرخطر حتما از ۲ ماسک استفاده کنند/ واردات سرم در روزهای آینده

زالی گفت: امکان سرایت پذیری سویه دلتا در فضای باز بسیار بالا بوده و افراد پرخطر حتما از دو ماسک استفاده کنند.

به گزارش یاقوت وطن، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران  صبح امروز در جلسه ویژه ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در تهران که در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشوردر جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تمام ظرفیت‌های بنیاد، مورد ارزیابی قرار گرفته و‌ قرار شده برای بخش‌های بهداشت و درمان در حوزه فرایند واکسیناسیون نامه‌ای آماده شود.

 

زالی افزود: در اولین روز‌های اپیدمی بنیاد مستضعفان تعداد قابل توجهی آمبولانس در اختیار مراکز درمانی تهران قرار داده است و کمک‌های مالی و حمایتی به صورت مستقیم و غیر مستقیم با هدف رفع چالش‌های بیمارستان‌های تهرانی شده است.

 

او بیان کرد: وقتی از لفظ تعطیلی استفاده می‌کنیم به معنی قرنطینه و لاک دان است. اصولاً نقش لاک دان سرعت گیر است و فرصتی برای ریکاوری کادر درمان می‌شود و طرح وزیر بهداشت با هدف ایجاد ریکاوری کادر درمان است.

 

او گفت: در حال حاضر ۹۵۰۰ بیمار در مراکز درمانی بستری و ۲۵۰۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و‌ در شبانه روز گذشته ۲۰۰۰ بیمار جدید در مراکز درمانی بستری شده اند و میزان مراجعه به مراکز سرپایی ۲۰۰۰۰ است و‌۴۰۰۰ نفر از ظرفیت بستری موقت و تخت‌های شناور استفاده می‌کنند.

 

زالی بیان کرد: امروزه ۱۹/۶ درصد از جمعیت هدف واکسینه شده و با آمار ایده آل فاصله داشته و باید برنامه ریزی بهتری انجام شود.

 

او با اشاره به ویژگی‌های وزیر بهداشت در دولت جدید گفت: انتخاب وزیر بهداشت بر عهده رئیس جمهور است، اما به طور کلی وزیر بهداشت دولت منتخب باید مشورت پذیربوده و از ظرفیت‌های خرد جمعی استفاده بهینه را ببرد و فهم عمیق نسبت به سیاست‌های ابلاغی داشته باشد و ارتباط نزدیک و‌خوبی با مردم داشته باشد و‌ صادقانه با مردم و شهروندان صحبت کند. وزیر بهداشت باید ارتباط نزدیک تری با رییس جمهور داشته باشد.

 

زالی با اشاره به کمبود سرم و میزان تخت های بیمارستانی اظهار کرد: ارزیابی و بررسی های دقیقی انجام شده و‌ به نتایج خوبی در این خصوص دست پیدا کرده ایم. بیماران مبتلا به واریانت دلتا کرونا ۲/۵ روز بیشتر در مراکز درمانی بستری می‌شوند. دیروز از مرز ۸۳ هزار تزریق واکسن عبور کرده این و امیدوارم واکسیناسیون گسترش پیدا کند.  واریانت دلتا کرونا در محیط های باز در مقاله جدید منتشر می شود و افراد سالمند بهتر است در صورت لزوم با دو ماسک در سطح شهر تا حاضر شوند. امکان سرایت پذیری سویه دلتا در فضای باز بسیار بالاست و افراد پرخطر حتما از دو ماسک استفاده کنند.

 

  • در افکار عمومی ضرورت توجه به سلامت محوری مورد توجه قرار گرفته است

 

فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان در جمع خبرنگاران گفت: ما در زمینه تهیه اکسیژن ساز، آمبولانس و کمک‌های دیگر مانند در اختیار قرار دادن هتل‌ها برای حوزه بهداشت و درمان اقدامات خوبی را انجام داده ایم. در ماه رمضان ۱۰۰ میلیارد تومان به افراد تحت پوشش بهزیستی کمک کرده ایم و امروز نیز حدود ۵۰ میلیارد تومان کمک نقدی می شود و در سیستان و بلوچستان نیز بنیاد مستضعفان ۲۵ میلیارد تومان کمک کرده است. ما نباید تاب آوری را پایین بیاوریم.

202

کد خبر: 28633

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب ها: ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0