14 مرداد 1400 - 1:05 ب.ظ

امضای تفاهم نامه آبرسانی میان آبفا و اداره کل امور عشایر استان اصفهان

تفاهم نامه مشارکت در ايجاد و تکميل تاسيسات آبرسانی مجتمع روستايي دولت آباد و مناطق عشايرنشين کوگانک شهرستان چادگان به امضای مدیران ارشد آبفا و اداره کل امور عشایر استان اصفهان رسید.

به گزارش پایگاه خبری عصراصفهان ،این تفاهم نامه را روز چهارشنبه سیزدهم مرداد ماه جاری توسط هاشم امینی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و مختار اسفندیاری مدیرکل امور عشایر امضا کردند.

بر اساس این تفاهم نامه با صرف هزینه ای بالغ بر 72 میلیارد ریال و اجرای 33 هزار و 500 متر خط انتقال با قطرهای مختلف، احداث یک مخزن بتونی با ظرفیت 100 متر مکعب، یک مخزن 20 متر مکعبی کامپوزیتی و حفر و تجهیز یک حلقه چاه، آب شرب پایدار جمعیتی بالغ بر 1420 نفر از عشایر و روستائیان مناطق کوگانک و مجتمع های آبرسانی روستایی دولت آباد ها،خرسانک ها و حرمانک ها در شهرستان چادگان تامین می شود.

این طرح قرار است در مدت سه سال وبا مشارکت 68 درصدی شرکت آب و فاضلاب و 32 درصدی ادارهکل امور عشایر استان اصفهان اجرا شود .

مدیرعامل آّبفای استان اصفهان در آیین امضای این تفاهم نامه با بیان این که پس از یکپارچه سازی شرکت های آب وفاضلاب شهری و روستایی فاصله خدمات رسانی به روستائیان از لحاظ کمی و کیفی رو به کاهش است اظهار داشت: یکی از دغدغه های آبفای اصفهان چگونگی خدمات رسانی مطلوب به عشایر زحمت کش در استان است.

هاشم امینی اعلام کرد: آبفای استان اصفهان در شهرستان های فریدونشهر،سمیرم، چادگان و جرقویه که سکونت گاه عشایر است، زیرساخت های لازم را برای دسترسی این قشر مولد اقتصادی به آب شرب سالم و بهداشتی در دستور کار قرار داده است .

وی با اشاره به  ارتقا سطح خدمات آبفای اصفهان  به عشایر تصریح کرد:در سکونت گاه های عشایر در استان حداقل باید یک شیر برداشت آب نصب شده باشد تا دسترسی این قشر به آب شرب سالم و بهداشتی به راحتی صورت گیرد.

درادامه این مراسم مدیرکل امور عشایر استان اصفهان  به نقش اقتصادی جامعه عشایری در چند دهه گذشته پرداخت و گفت: به رغم نقش عشایر در توسعه اقتصادی کشور، سهم آنان در برخورداری از خدمات، مناسب نبوده است و  عشایر خواهان دسترسی پایدار به آب، راه، سوخت و بهداشت هستند.

مختاراسفندیاری گفت: در یک سال گذشته با یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، نهایت همکاری در زمینه خدمات رسانی آبفا به عشایر در سطح استان صورت گرفته است.

 

کد201

کد خبر: 28684

منبع: عصراصفهان

برچسب ها:

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0