11 فروردین 1400 - 12:41 ق.ظ

سردار حاجیان خبر داد؛

افزایش ۸۹ درصدی تردد بین جاده‌ای در نوروز/ اعمال قانون خودرو‌های غیر بومی پس از تغییر رنگ‌بندی شهر

سخنگوی نیروی انتظامی از افزایش ۸۹ درصدی ترددهای بین جاده‌ای در کشور طی نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

سردار مهدی حاجیان سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به تغییر ساعات محدودیت تردد شبانه، اظهار کرد: زمان ممنوعیت تردد درون‌شهری از ساعت ۲۲ تا سه بامداد تعیین شده است.

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به اعلام رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های مختلف کشور، خاطرنشان کرد: مسافران نوروزی که در شهر‌هایی با رنگ قرمز و نارنجی حضور دارند، در مدت ۷۲ ساعت پس از اعلام رنگ‌بندی جدید فرصت ترک آن شهر را دارند در غیر این صورت توسط همکاران ما اعمال قانون می‌شوند.

وی از افزایش ۸۹ درصدی تردد‌های بین جاده‌ای در کشور طی نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: از ابتدای طرح نوروزی پلیس (۲۶ اسفند) تاکنون ۱۸۴ میلیون تردد صورت گرفته است.

به گفته این مقام انتظامی، افزایش تردد‌های جاده‌ای متأسفانه سوانح منجر به فوت را ۱۹ درصد و سوانح خسارتی را نیز تا ۸۱ درصد افزایش داده است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی همچنین از تهیه و تدوین ۱۶ اولویت کاری برای نیروی انتظامی در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: اولویت نخست “هوشمندسازی پلیس” است تا بتوانیم با استفاده از فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی مأموریت‌های خود را به نحو احسن انجام دهیم.

حاجیان با اشاره به برنامه‌های پلیس برای تحقق شعار سال و ایجاد رونق اقتصادی، افزود: نیروی انتظامی در سال جدید برای تحقق شعار سال کارگروه‌ها و کمیته‌های تخصصی مختلفی را تشکیل می‌دهد تا با ایجاد یک بستر و فضای امن توسعه اقتصادی را ایجاد کند.

سخنگوی پلیس، مبارزه جدی با قاچاق کالا را یکی از راه‌های تحقق شعار سال برشمرد و گفت: علاوه بر مبارزه جدی با این پدیده، نیروی انتظامی سعی می‌کند تمام موانع تولید را برای سرمایه‌گذاران بردارد و با پشتیبانی‌های انجام گرفته زمینه توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور را فراهم کند.

کد خبر: 28506

نویسنده: 100

منبع: باشگاه خبر نگاران جوان

برچسب ها:

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0