20 آذر 1400 - 1:51 ب.ظ

افزایش قابلیت اطمینان و کاهش خاموشی های شبکه در مرکز اصفهان

برق رسانی در محدوده ترافیک شهری نیاز به هماهنگی های مختلف دارد و از آنجا که برق منطقه یک (امور برق مرکز )یکی از مناطق پر رفت و آمد است اجرای پروژه ها را در این منطقه با سختی های زیادی همراه کرده است.

به گزارش یاقوت نیوز به نقل از روابط عمومی توزیع برق استان اصفهان، یکی از پروژه هایی که مشکلات قابل توجهی را در این منطقه ایجاد کرده وجود کابل های قدیمی روغنی می باشد که تا کنون بیش از ۲۲ کیلومتر آن انجام شده است و امید است تا آینده ای نزدیک کل کابلهای روغنی ۵۰ ساله تعویض شود.

مهندس سید علیرضا عریضی، مدیر برق منطقه یک در این باره گفت: قدمت کابل های روغنی ۵۰ ساله می باشد و به دلیل فرسودگی شبکه های برق دچار اتصالی شده است که در صورت عدم پیگیری هزینه های زیادی را می تواند به شرکت توزیع برق اصفهان تحمیل کند و در این راستا یکی از پروژه های که در اسرع وقت صورت گرفت تعویض کابل های روغنی به کابل های کراسلینگ خیابان شریف واقفی حد فاصل چهار راه نقاشی تا سه راه ملک بوده است.

وی در ادامه افزود: بیش از ۷۰۰ متر کابل دو مداره در طول مسیر شبکه های فشار متوسط زمینی در این پروژه تعویض شد و تا پایان امسال در محدوده برق منطقه یک نیز بیش از ۵/۳ کیلومتر از کابل های روغنی تعویض خواهد شد که به طور حتم موجب بالا بردن قابلیت اطمینان شبکه و کاهش خاموشی ها خواهد بود.

وی به دیگر مشکلات این پروژه اشاره و تصریح کرد: یکی از شاخص های پروژه مذکور عدم دریافت مجوز حفاری در روز توسط شهرداری و ترافیک خیابان شریف واقفی بوده است که در این راستا کلیه فرایند کابل کشی اعم از حفاری، غلاف گذاری، کابل کشی و مرمت آن در شب صورت گرفت.

گفتنی است :هزینه این پروژه بالغ بر ۳ میلیارد تومان بوده است.

103

کد خبر: 31534

منبع: یاقوت نیوز

برچسب ها: , , , , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0