16 تیر 1400 - 1:51 ب.ظ

اردکانیان از مردم به دلیل قطعی‌های مکرر برق عذرخواهی کرد/ مراکز رمزارز مجاز با اعلام رئیس‌جمهور بسته شدند

وزیر نیرو گفت: قبل از هر توضیح مفصلی که عرض مردم خواهیم رساند، به سهم خودم از تمامی مردم صمیمانه عذرخواهی می‌کنم.

رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیئت دولت، اظهار کرد: قبل از هر توضیح مفصلی که به عرض مردم خواهیم رساند، به سهم خودم از تمامی مردم برای قطعی‌های ناگهانی برق صمیمانه عذرخواهی می‌کنم؛ امیدواریم تا با حمایتی که تمام مجموعه‌های کشور و لشکری و مردم از وزارت نیرو می‌کنند، این دو سه هفته سخت را به خوبی مدیریت کنیم.

وزیر نیرو گفت: با همکاران وزارت صمت به توافق رسیدیم که برنامه تعطیلات تابستانی را جلوتر بیندازند؛ براساس پیش بینی هوا این دو و سه هفته را وضعیت هوا سخت که پشت سر می‌گذاریم.

وی افزود: در هیئت وزیران براساس اصل ۳۸ قانون اساسی مقرر شد در مورد رفع مشکل قطعی برق ۴ وزیر نیرو، کشور، صمت و نفت تصمیم گیری کنند؛ البته از نظر سایر وزرا حتما بهره مند می‌شویم؛ البته تصمیم گرفته شد، پنجشنبه‌های تمام ادارات دولتی تا پایان مرداد تعطیل شوند.

اردکانیان ادامه داد: درخصوص ساعات کار ادارات، استانداران محترم تعیین تکلیف می‌کنند؛ مجموعه تصمیم گیری‌های این چنینی اطلاع رسانی خواهد شد. ستادی در محل کنترل مدیریت شبکه و شرکت توانیر تشکیل شده است و همه دستگاه‌ها در دولت، مجلس، قوه قضاییه و نیرو‌های مسلح درباره رفع مشکلات قطعی برق اعلام آمادگی کردند.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه اگر قرار شد باز هم خاموشی داشته باشیم حتما با اطلاع قبلی است و برخی حوادث برقی، طبیعی است، گفت: مراکز رمزارز مجاز با اعلام رئیس‌جمهور بسته شدند و ما درحال پیگیری برای بسته شدن رمزارزهای غیر مجاز‌ هستیم.

اردکانیان اضافه کرد: شب‌های قبل حدود ۶ هزار مگاوات کمبود برق داشتیم، اما دیشب حداکثر خاموشی ما حدود ۲ هزار مگاوات بود.

کد خبر: 27861

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0