19 آذر 1401 - 4:00 ب.ظ

وزیر جهاد کشاورزی

ادامه صادرات بدون محدودیت

وزیر جهاد کشاورزی گفت: صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای هند، پاکستان، عراق، چین، روسیه و غیره در حال انجام است و در حال حاضر هیچ‌ محدودیت و ممنوعیتی از سوی کشورهای هدف صادراتی برای محصولات کشاورزی ایران وجود ندارد.

به گزارش یاقوت نیوز از وزارت جهاد کشاورزی، «سیدجواد ساداتی‌نژاد» در چهل و یکمین جلسه قرارگاه دیپلماسی غذایی که با حضور اعضای اتاق تعاون ایران برگزار شد، افزود: وزیر جهاد کشاورزی گفت: حمایت و تسهیل صادرات محصولات کشاورزی، از جمله مهمترین هدف‌گذاری‌های وزارت جهاد کشاورزی است و در یک سال گذشته به واسطه اقدامات انجام شده شاهد رشد صادرات محصولات کشاورزی بوده‌ایم.

وی خاطرنشان‌کرد: مشوق‌های صادراتی مختلفی از جمله رفع تعهد بازگشت ارز حاصل از صادرات برخی محصولات کشاورزی، کاهش و حذف تعرفه‌های صادراتی، پرداخت یارانه‌های صادراتی و غیره در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح‌کرد: با اعمال ممنوعیت و محدودیت‌های داخلی غیرمنتظره و یک‌شبه صادراتی و وارداتی در بخش کشاورزی مخالفیم و در این راستا برنامه بلندمدت یک‌ساله به بازرگانان و تجار بخش کشاورزی داده خواهد شد.

ساداتی‌نژاد با اشاره به نقش تشکل‌ها و اتحادیه‌های بخش کشاورزی در صادرات محصولات کشاورزی، گفت: به دنبال آن هستیم که در آینده نزدیک همه اختیارات تنظیم بازار داخل و صادرات محصولات کشاورزی را به تشکل‌ها و اتحادیه‌های تولیدی و بازرگانی بخش کشاورزی واگذار کنیم.

وی تاکید کرد: تشکل‌ها و اتحادیه‌های بخش کشاورزی در صورت یکپارچگی و اتحاد، قابلیت حکمرانی بخش کشاورزی به عنوان خصوصی‌ترین و مردمی‌ترین بخش اقتصادی کشور را دارند.

کد خبر: 75124

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0