17 شهریور 1400 - 10:17 ق.ظ

اختصاص سهام عدالت به جاماندگان تا پایان سال

حجت اله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با موافقت کلی دولت سهام عدالت به جاماندگان تا پایان سال اختصاص می‌یابد.

به گزارش یاقوت وطن ؛ عبدالملکی در حاشیه راه‌اندازی همزمان ۲۶۸ شرکت تعاونی در مورد احیای شرکت‌های تعاونی سهام عدالت گفت: ما سعی می‌کنیم شرکت‌های تعاونی سهام عدالت را احیا و تقویت کنیم و این عزم وجود دارد که بخش تعاون مورد حمایت قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین ادامه داد: در مرحله بعدی تلاش بر این است که سهام عدالت به جاماندگان سهام واگذار شود و با تصمیم دولت تا آخر سال این واگذاری به جاماندگان با محوریت وزارت اقتصاد انجام خواهد شد. اصل کار مورد تأیید دولت قرار گرفته است.

عبدالملکی همچنین گفت: در راستای احیای تعاون و رسیدن به سهم ۲۵ درصدی تعاون از اقتصاد ملی تلاش بر این است که محوریت فعالیت‌ها با تعاون باشد، اگر نشد سپس بخش خصوصی و در آخر سر بخش دولتی وارد فعالیت‌ها شود.

وی اضافه کرد: در اولین جلسه شورای معاونان وزارتخانه تصمیم گرفتیم کمیته مقررات‌زدایی و همچنین مبارزه با فساد و تعارض منافع تشکیل شود و قرار است اولین جلسه اقدام این کمیته امروز اعلام شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در مسئله ادغام سه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌توانست فرصتی برای تعاون قرار گیرد که طرف قراردادهای مختلف باشد، اما از آن غفلت شد به گونه‌ای که در حال حاضر سهم تعاون از اقتصاد به جای ۲۵ درصد زیر ۳.۵ درصد است؛ یعنی از این فرصت استفاده نشده است.

203

کد خبر: 29614

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب ها: ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0