19 تیر 1400 - 12:14 ق.ظ

آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۶۸ سال از دوشنبه/ میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ۶۶ درصد رسیده است

 علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برخی استان ها بیشترین درگیری با بیماری را دارند. استان های کرمان با ۱۶ شهر درگیر، فارس با ۱۳ شهر، تهران با ۱۳ شهر، مازندران با ۱۳ شهر، هرمزگان با  ۱۲ شهر، سیستان و بلوچستان  با ۱۰ شهر، بوشهر با ۸ شهر و یزد  با ۸ شهر بیشترین شهرهای قرمز را دارا هستند. سایر استان‌ها مانند گلستان، گیلان و اصفهان بین پنج تا 6 شهرشان درگیر است. در برخی از استانها یک یا دو شهر درگیر شده اند که به معنی تغییر رنگ به سمت قرمز است.

وی با انتقاد از کاهش رعایت  شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کشور گفت: باید این نکته را مد نظر قرار دهیم یکی از جاهایی که باید عدم رضایت خود را اعلام کنیم بحث عدم رعایت شیوه نامه های بهداشیوه نامه های بهداشتی است.

رییسی افزود: متاسفانه با وجود هشدارهایی که داده می شود میزان رعایت  شیوه نامه های بهداشتی به حدود ۶۶ درصد رسیده که بسیار جای تاسف است و نیاز داریم که مراقبت بیشتری انجام دهیم زیرا شیوه‌نامه‌های بهداشتی اگر زیر ۸۵ درصد رعایت شود قطعا کارساز نخواهد بود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره واکسیناسیون کرونا گفت: خبر خوب اینکه از این هفته روند واکسیناسیون در کشور بسیار بهتر خواهد شد. میزان قابل توجهی واکسن دیروز و امروز به دست ما رسیده است و خبر خوب دیگر اینکه این هفته هم واکسن دوباره خواهد رسید و سرعت واکسیناسیون بالاتر خواهد رفت.

وی گفت: از روز دوشنبه از گروه ۷۰ ساله‌هایی که قبلا برای واکسیناسیون فراخوان شده بودند، دو سال پایین تر خواهیم آمد و به این ترتیب واکسیناسیون افراد ۶۸ سال به بالا از دوشنبه شروع خواهد شد.

رییسی بیان کرد: البته از مردم خواهش می کنیم افرادی به مراکز مراجعه کنند که پیامک برای آنها ارسال شده است و بدون فراخوان حضور پیدا کنند، چراکه تجمع ایجاد می‌شود. مراکز تجمیعی واکسیناسیون را زیاد و ظرفیت تزریق را بالا برده‌ایم اما تاکیدمان این است که بدون نوبت دهی مراجعه نکنند، اینکه دو و سه صبح بروند و اسم بنویسند، روشی منسوخ شده است و آن را توصیه نمی‌کنیم،  اگر واقعا نوبت داده نشده مراجعه نکنند و مردم بدانند به تدریج همه افراد را برای واکسیناسیون دعوت خواهیم کرد.

کد خبر: 27888

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0